zdielať

Potrpíte si na dizajne ponožiek?

potrpíte si na dizajne ponožiek? Potrpíte si na dizajne ponožiek? christmas couch feet 85842
Koľko vianočných ponožiek máte doma vy? Pexels.com

Často ich nik nevidí, ale aj tak nám záleží na tom ako vyzerajú. S farebnými, bláznivými a rôznymi dizajnovými ponožkami akoby sa v posledných rokoch roztrhlo vrece. Ladíme ich k spoločenskému oblečeniu, oblekom, šatám, ale aj oblečeniu „na doma“.

Trend „šťastných“ ponožiek, ako už naznačujeme, začala švédska firma Happy Socks v roku 2008. Ich ponožky mali taký úspech, že sa postupne začali predávať v ďalších krajinách mimo Švédska. Dnes je ich až 90.

Ktoré ponožky v poslednom čase okúzlili vás? Medzi naše obľúbené patria najmä slovenské značky, ktoré sa s dizajnom naozaj hrajú a nič nenechajú na náhodu. Zároveň si však zakladajú na prepracovanosti a kvalitných materiáloch ponožiek. Všetky sú samozrejme vyrobené na Slovensku.

Fusakle

Sú momentálne najznámejšou slovenskou značkou ponožiek, na trh prišli v roku 2015. Dopyt po týchto vtipných ponožkách bol taký veľký, že v Auparku otvorili  vlastnú predajňu. Najmä preto aby ľudia boli schopní vidieť kompletnú ponuku značky, keďže v partnerských obchodoch sa nenachádzajú všetky ponožky z ich portfólia.

Viac ponožiek si môžete pozrieť v ich e-shope.

Ponsh

Ide o projekt, ktorý vznikol na gymnáziu, kde sa traja študenti snažili vyhnúť typickým školským tričkám a mikinám. Vymysleli preto školské ponožky. Keďže sa tento nápad uchytil, rozbehli ho naplno. Ako sami tvrdia, chcú sa vyhnúť klasickým ponožkovým vzorom typu guľôčky, pásiky a hviezdičky.

Viac ponožiek si môžete pozrieť v ich e-shope.

Dedoles

Značka, ktorá nie je pre každého. Svojimi hravými vzormi veľmi neosloví konzervatívnych ľudí, avšak šíri ďalej pozitívnu myšlienku a ponožky vyrábajú tradičné rodinné podniky.

Viac ponožiek si môžete pozrieť v ich e-shope.

Crazy Step

Crazy step sú viac menej nováčikom na trhu, spustili predaj v roku 2017. Vyrábané sú v chránenej dielni, a tak viete, že na výrobe sa podieľajú skutoční ľudia a nejde o masovú výrobu.

Viac ponožiek si môžete pozrieť v ich e-shope.

OneSock

Prečo by ste sa mali obmedzovať a kupovať si ponožky v páre? To si povedal aj Branislav Pepel a rozhodol sa, že ponožky značky OneSock sa budú predávať po jednej. Ak si nepotrpíte na kombinovaní rôznych druhov ponožiek, iste nájdete praktické využitie. Napríklad, ak jedna ponožka z páru zostane „hladná“.

Viac ponožiek si môžete pozrieť v ich e-shope.

FunnySox

Najviac známe sú asi ich ponožky spájané s rôznymi tradičnými slovenskými produktmi ako: Arašidové chrumky, Horalky, Treska a pod.

Viac ponožiek si môžete pozrieť v ich e-shope.

Moon socks

Za touto značkou sú traja chalani z Piešťan, ktorí sa chceli odlíšiť a nestratiť sa na firemnej akcii v dave. S týmito originálnymi ponožkami sa im to určite podarilo.

Viac ponožiek si môžete pozrieť v ich e-shope.

 Štýlovky  

Vznikli ako spolupráca značky Bepon a Tatrasvit. Vyrábajú v meste Svit, kde vznikajú ponožky a podkolienky pre rôzne slovenské aj zahraničné značky.  Zakladateľom firmy Tatrasvit a tradície tejto výroby bol Tomáš Baťa. Štýlovky môžete často vidieť na instagrame a fashion blogu Ivany Petrušovej aka Sweetladylollipop, ktorá s Tatrasvitom spolupracovala na dizajne ponožiek.

Viac ponožiek si môžete pozrieť v ich e-shope.

Kategórie:

Podobné články

mmnt.sk
Close Cookmode