zdielať

Potrpíte si na dizajne ponožiek?

potrpíte si na dizajne ponožiek? - christmas couch feet 85842 - Potrpíte si na dizajne ponožiek?
Koľko vianočných ponožiek máte doma vy? Pexels.com

Často ich nik nevidí, ale aj tak nám záleží na tom ako vyzerajú. S farebnými, bláznivými a rôznymi dizajnovými ponožkami akoby sa v posledných rokoch roztrhlo vrece. Ladíme ich k spoločenskému oblečeniu, oblekom, šatám, ale aj oblečeniu „na doma“.

Trend „šťastných“ ponožiek, ako už naznačujeme, začala švédska firma Happy Socks v roku 2008. Ich ponožky mali taký úspech, že sa postupne začali predávať v ďalších krajinách mimo Švédska. Dnes je ich až 90.

Ktoré ponožky v poslednom čase okúzlili vás? Medzi naše obľúbené patria najmä slovenské značky, ktoré sa s dizajnom naozaj hrajú a nič nenechajú na náhodu. Zároveň si však zakladajú na prepracovanosti a kvalitných materiáloch ponožiek. Všetky sú samozrejme vyrobené na Slovensku.

Fusakle

Sú momentálne najznámejšou slovenskou značkou ponožiek, na trh prišli v roku 2015. Dopyt po týchto vtipných ponožkách bol taký veľký, že v Auparku otvorili  vlastnú predajňu. Najmä preto aby ľudia boli schopní vidieť kompletnú ponuku značky, keďže v partnerských obchodoch sa nenachádzajú všetky ponožky z ich portfólia.

Viac ponožiek si môžete pozrieť v ich e-shope.

Ponsh

Ide o projekt, ktorý vznikol na gymnáziu, kde sa traja študenti snažili vyhnúť typickým školským tričkám a mikinám. Vymysleli preto školské ponožky. Keďže sa tento nápad uchytil, rozbehli ho naplno. Ako sami tvrdia, chcú sa vyhnúť klasickým ponožkovým vzorom typu guľôčky, pásiky a hviezdičky.

Viac ponožiek si môžete pozrieť v ich e-shope.

Dedoles

Značka, ktorá nie je pre každého. Svojimi hravými vzormi veľmi neosloví konzervatívnych ľudí, avšak šíri ďalej pozitívnu myšlienku a ponožky vyrábajú tradičné rodinné podniky.

Viac ponožiek si môžete pozrieť v ich e-shope.

Crazy Step

Crazy step sú viac menej nováčikom na trhu, spustili predaj v roku 2017. Vyrábané sú v chránenej dielni, a tak viete, že na výrobe sa podieľajú skutoční ľudia a nejde o masovú výrobu.

Viac ponožiek si môžete pozrieť v ich e-shope.

OneSock

Prečo by ste sa mali obmedzovať a kupovať si ponožky v páre? To si povedal aj Branislav Pepel a rozhodol sa, že ponožky značky OneSock sa budú predávať po jednej. Ak si nepotrpíte na kombinovaní rôznych druhov ponožiek, iste nájdete praktické využitie. Napríklad, ak jedna ponožka z páru zostane „hladná“.

Viac ponožiek si môžete pozrieť v ich e-shope.

FunnySox

Najviac známe sú asi ich ponožky spájané s rôznymi tradičnými slovenskými produktmi ako: Arašidové chrumky, Horalky, Treska a pod.

Viac ponožiek si môžete pozrieť v ich e-shope.

Moon socks

Za touto značkou sú traja chalani z Piešťan, ktorí sa chceli odlíšiť a nestratiť sa na firemnej akcii v dave. S týmito originálnymi ponožkami sa im to určite podarilo.

Viac ponožiek si môžete pozrieť v ich e-shope.

 Štýlovky  

Vznikli ako spolupráca značky Bepon a Tatrasvit. Vyrábajú v meste Svit, kde vznikajú ponožky a podkolienky pre rôzne slovenské aj zahraničné značky.  Zakladateľom firmy Tatrasvit a tradície tejto výroby bol Tomáš Baťa. Štýlovky môžete často vidieť na instagrame a fashion blogu Ivany Petrušovej aka Sweetladylollipop, ktorá s Tatrasvitom spolupracovala na dizajne ponožiek.

Viac ponožiek si môžete pozrieť v ich e-shope.

Kategórie:

Podobné články

mmnt.sk
Close Cookmode