zdielať

Biela Noc tento rok nebude

biela noc - IMG 20190927 235249 scaled - Biela Noc tento rok nebude
Multimediálna inštalácia s názvom Axiom od austrálskeho umelca Kita Webstera v Sade Janka Kráľa Autor článku

Obľúbená udalosť, ktorá sa koná každý rok v Košiciach a Bratislave, žiaľ tento rok nebude. Dôvodom je bezpečie samotných účastníkov, ktorí by sa mohli združovať vo väčších skupinách pri rôznych inštaláciách. To pri nových opatreniach, keď sa môže exteriérových podujatí zúčastniť len 100 ľudí, nie je reálne. Biela Noc sa mala uskutočniť 25. – 27. septembra v Košiciach a 2. – 4. októbra v Bratislave.
Ako uviedli samotní organizátori vo svojom príspevku na facebooku: „Posledné týždne sme robili maximum a snažili sme sa nastaviť všetko tak, aby sme festival zorganizovali bezpečne a zodpovedne. Avšak stúpajúce počty nakazených, rastúci tlak a neustále sprísňovanie pravidiel nám neumožnuje pokračovať v prípravách. Veríme, že naše rozhodnutie pochopíte a dúfame, že sa nám festival podarí v budúcnosti zrealizovať tak ako sme ho pre vás mali pripravený.“

Čo je Biela Noc a ako vznikla?

Ako píšu na samotnej oficiálnej stránke je to „prestížny medzinárodný umelecký projekt, ktorý má za úlohu priblížiť širokej verejnosti súčasné formy umenia ako aj netradičné, nepoznané a významné miesta európskych metropol“. Ide o nočnú prechádzku mestom, kedy budete mať možnosť uvidieť zaujímavé projekty a diela. Spánok vám ani nenapadne, keďže pri toľkom množstve aktivít sa nenazdáte a bude ráno.

Biela Noc sa konala po prvýkrát pred desiatimi rokmi v Košiciach, keďže o udalosť narastal záujem rozšíril sa projekt aj do hlavného mesta.

Kategórie:

Podobné články

mmnt.sk
Close Cookmode