zdielať

Led svietidlá ako možnosť okamžitej úspory energie

led svietidlá ako možnosť okamžitej úspory energie - lights g5ff732d2e 1920 - Led svietidlá ako možnosť okamžitej úspory energie

Opäť sa po horúcom lete blíži jeseň a ceny energií nás nútia vážne uvažovať o šetrení. Dni sa postupne skracujú, noci predlžujú budeme nútení viac svietiť. Namieste je začať zodpovedne kalkulovať doterajšie náklady na teplo, teplú vodu, ale aj na elektrinu. Súčasťou tejto kalkulácie by mal byť prepočet doterajšej spotreby za používanie svetelných zdrojov vo vnútri, ale aj vonku, teda v interiéri aj v exteriéri. Zmeny zrejme budú nevyhnutné, pri osvetlení to však dokážeme riešiť rýchlo a elegantne: výmenou všetkých klasických svietidiel za ledkové svietidlá. Ponuka led svetelných zdrojov je už dnes široká, vyberie si naozaj každý. K dispozícii sú ledkové svietidlá rôznych veľkostí, v podobe led panelov, samostatne stojacich led svietidiel, led pásiky rôznych farieb, dĺžok, voľne napájateľné, s inteligentným ovládaním. Zaujímavou kategóriou sú tzv. RGB led pásiky.

RGB led pásiky

Led pásiky vo všeobecnosti znamenajú úplne novú kvalitu osvetlenia priestoru. Je možné osvetliť a ozvláštniť pomocou nich tmavé kúty v akejkoľvek miestnosti, prípadne jej časti, inak ťažko dostupné pre iné typy osvetlenia. Led pásiky sa ľahko inštalujú, dajú sa kúpiť na kusy, no je možné kupovať ich aj na metre. Špeciálnou kategóriou sú RGB led pásiky ako novšia, moderná a žiadaná alternatíva ledkového osvetlenia. Od ostatných druhov led pásikov sa odlišujú hlavne tým, disponujú možnosťou zmeny farebnosti. Už ich názov je odvodený z troch anglických slov označujúcich tri farby: red, green blue, teda červená zelená a modrá. Súčasťou ich inštalácie je možnosť ovládania na diaľku ovládačmi, ktorými môžete pridávať a uberať intenzitu osvetlenia RBG led pásika, jeho farbu a dokonca prechody medzi farbami, vrátane rýchlosti týchto prechodov. Ako vidíte, RGB led pásiky sú priam predurčené na vytvorenie nového, skutočne dizajnového osvetlenia tam, kde to potrebujete, alebo jednoducho chcete. Využite RGB led pásikov je možné v súkromí, v domácnostiach, no svoje miesto si určite nájdu aj v priestoroch určených na podnikanie. A opäť sme pri možnosti usporiť na energiách: každý podnikateľ si veľmi rád nechá poradiť, keď môže usporiť a túto úsporu si dokonca môže dať do nákladov. RGB led pásiky sú ledkovými svietidlami, ktoré sa určite oplatia každému.

Led panely

Ako už hovorí samotný názov, led panely sú led svetelné zdroje v podobe panelov rôznych veľkostí. Práve ich tvar a rozmery ich predurčujú na inštaláciu na rovné veľké plochy, ako sú sadrokartónové stropy a steny, kazetové stropy a rôzne veľké plochy. K montáži led panelov nepotrebujete veľké priestorové úpravy a súčasťou tohto druhu ledkových svietidiel je napájací zdroj. Nič iné teda k namontovaniu ledkového panelu nepotrebujete. Zaujímavosťou a prednosťou ledkového svietidla v podobe led panelu je možnosť voľby z troch stupňov bielej farby: teplej, studenej a neutrálnej. Vybrať si dokonca môžete aj medzi led panelmi s rôznymi výkonmi, pričom led panely s najvyšším výkonom je možné bez problémov použiť ako hlavné ledkové svietidlá, ako hlavný led svetelný zdroj aj vo veľkých priestoroch, ako sú napríklad sklady a výrobné haly. Samozrejmosťou je po inštalácii led panelov úspora energií, čo sa prejaví na možnosti použiť ušetrené prostriedky na iné, potrebnejšie účely. Aj led panely sú ledkovými svietidlami, ktoré sa určite oplatia každému.

Led svietidlá = modernosť a úspora

Takže, pokúsme sa zopakovať si, čo nás čaká a čo nás určite neminie. Horúce leto sa pomaly bude končiť, postupne prejde do jesene, o ktorej nevieme, aká bude. Ak bude teplá a slnečná, spotrebujeme menej energií, no môže sa stať, že bude zamračená a studená, čo by určite znamenalo väčšiu spotrebu tepla aj elektriny. Určite nás ale čaká obdobie viac ako pol roka, keď spotrebujeme viac svetla. Trend stúpajúcich cien za energie bude pokračovať a my sa naň môžeme veľmi jednoducho pripraviť, a to tak, že postupne, alebo naraz nahradíme všetky klasické svetelné zdroje za led svetelné zdroje. Ledprodukty všetkého druhu, všetkých veľkostí a tvarov, všetky led panely, led pásiky, jednoducho všetky led svietidlá znamenajú pre domácnosti aj pre firmy okamžitú úsporu a sú tým správnym riešením do budúcnosti. Ak si ich obstaráte u overenej firmy s referenciami, nemôžete sa rozhodnúť zle.

Nie je ledprodukt ako ledprodukt.

Kategórie:

Podobné články

mmnt.sk
Close Cookmode