zdielať

Tesla – úspešná aj počas krízy

tesla - andreas dress pebIicUHr1M unsplash scaled - Tesla – úspešná aj počas krízy
Tesla sa zatiaľ úspešne bráni kríze Andreas Dress

Tesla je automobilka známa svojou výrobou elektromobilov od roku 2003. Okrem automobilov, Tesla vlastní aj nabíjacie stanice Supercharger, vyrába batérie PowerwallPowerpack. Sídlo spoločnosti je, ako inak, v Silicon Valley.

Korona zasiahla mnohé automobilové podniky, spoločnosť Tesla sa však nedala položiť na kolená. Každý štvrťrok sú uverejňované reporty o výrobe a dodávke vozidiel. Rok 2020 je zatiaľ napriek kríze pre Teslu veľmi úspešný.

V prvom štvrťroku Tesla vyrobila 102 672 vozidiel a dodala 88 400 vozidiel. Tesla sa k týmto číslam vyjadrila, že je to to ich vôbec najlepší výkon za prvý štvrťrok. Pre zaujímavosť, najviac sa predávali vozidlá typu 3 a Y. Tesla prvým štvrťrokom tak naviazala na úspešný rok 2019, v ktorom vyšvihli svoje dodávky áut až o 50% a v marci 2019 bolo vyrobené ich miliónte auto. Čísla z roku 2020 však mohli byť vyššie nebyť vplyvu pandémie.

Najväčší dopad mala pandémia na závody v Kalifornii a v Šanghaji, no ani to ich čísla dodaných vozidiel rapídne neznížilo. Druhý štvrťrok bol tiež úspešný. Tesla v druhom štvrťroku dodala 90 650 vozidiel, čo je nárast oproti prvému štvrťroku, ale pokles oproti druhému štvrťroku v roku 2019, v ktorom dodali 95 200 áut. Generálny riaditeľ Elon Musk je patrične hrdý na svojich zamestnancov a celú spoločnosť. Pre firmu Tesla momentálne pracuje viac ako 48 000 zamestnancov. Tesla plánuje predávať a napredovať aj naďalej.

Pokiaľ má niekto záujem o jeden z najpredávanejších modelov – Tesla Model 3, dal sa údajne kúpiť aj na Slovensku od roku 2019 na stránke alza.sk. Momentálne však na stránke nie je dostupný. Model 3 je nazývaný „ľudový“ čo naznačuje, že jeho cena sa nepohybuje v státisícoch. Model 3 sa dá kupiť za cenu okolo 42 000 eur, čo sa približuje napríklad cene BMW i3. Ak niekto chce investovať do elektrického auta, tak už aj značka Tesla je reálnou možnosťou aj pre „bežného človeka“. Čo však potrebujeme na Slovensku (aj celej EÚ) okrem lepšej dostupnosti viacerých značiek elektromobilov (ako napríklad Tesla), je aj zvyšovať počet elektrostaníc.

zdroje: www.engadget.comwww.autoblog.comwww.autoviny.sk

 

Kategórie:

Podobné články

mmnt.sk
Close Cookmode