zdielať

Led osvetlenie je už štandardom

- led led strip lights stockpack pixabay scaled - Led osvetlenie je už štandardom
Žijeme dobu úspornú, dobu, v ktorej prehodnocujeme doterajšie prístupy ku všetkému. Stúpajúce ceny nám ani nedávajú inú možnosť. Môžeme sa k tomuto faktu postaviť tak, že budeme kritizovať všetko a všetkých, alebo si uvedomíme, že riešenie každého problému je v našich rukách, lepšie povedané, v našich hlavách. Čo môžeme urobiť hneď, s tým, že budeme mať istotu že znížime niektoré podstatné náklady v domácnosti natrvalo? Prestaneme svietiť zbytočne, začneme nakupovať iba to, čo potrebujeme, zainvestujeme do nových elektrických spotrebičov. Je síce jar a dni sa predlžujú a noci krátia, no večer tak, či tak svietime.

Výmena klasických svietidiel za ledkové svietidlá

Táto investícia sa nám začne vracať v podstate ihneď. Ledkové svietidlá všetkých druhov nám jednoznačne umožnia okamžitý návrat do ich investície, no pri súčasných cenách energií ich môžeme splácať z úspor, ktoré dosiahneme ich používaním. Ledkové svietidlá v porovnaní s ktorýmkoľvek klasickým tradičným svetelným zdrojom spotrebujú v priemere až do 80 % elektriny v domácnosti, vrátane interiéru aj exteriéru. Okrem toho, pri výrobe ledkových svietidiel nie sú používané zdraviu škodlivé látky, ktoré by sa uvoľnili do okolia pri ich prípadnom poškodení. Ledkové svietidlá priniesli nový, vysoký štandard užívateľskej bezpečnosti, nakoľko sú schopné dlhodobo znášať mechanické a iné fyzikálne namáhanie. Majú teda dlhú životnosť pri neustálom používaní aj v najťažších priemyselných podmienkach. Ledkové svietidlá nájdeme na trhu v podobe stropných lustrov, stojacich lámp, led žiariviek led pásikov, či led panelov. Okamžitá úspora, v priemere na úrovni viac ako 50 % nákladov na spotrebu elektriny pri o niečo vyššej vstupnej investícii je hlavným argumentom pre okamžité zakúpenie ledkových svietidiel.
- profi led pasik 120ledm smd1808 tepla biela cri97 ip20 12v zaruka 5 rokov 300x300 - Led osvetlenie je už štandardom
Foto: Ledprodukt.sk
Foto: Ledprodukt.sk

SMD led pásy

Tento druh led pásov je jedným z posledných trendov v led osvetlení. SMD led pásy sa radia medzi tzv. profesionálne led pásy. Je ich niekoľko druhov, medzi tie najlepšie patria led pásy opatrené ledkami SMD 1808, čo je vlastne názov jedného z najnovších čipov. V čom spočíva ich konkurenčná výhoda oproti ostatným? Keďže rozmery čipov sa neustále zmenšujú, veľkosť čipu pri SMD ledpásiku 1808 je 1,8 x 0,8 mm, zaručuje sa tým ich oveľa menšie zahrievanie. Pri týchto SMD led pásoch teda nehrozí prehrievanie pri akejkoľvek prevádzke, čo má za následok opäť dlhšiu životnosť týchto led pásov. A ešte jednu vec umožňuje zmenšenie čipu pri led pásoch SMD 1808: táto technológia umožňuje umiestnenie až 240 lediek na jeden meter dĺžky. V konečnom výsledku to znamená, že čím viac lediek na jeden meter dĺžky sa zmestí, tým jednoliatejším spôsobom takýto led pás pôsobí. Alebo, inak povedané, SMD led pásy 1808 bez problémov nahradia akýkoľvek veľký zdroj svetla, ktorý sme používali doteraz. Majú predĺženú záruku na 5 rokov, čo takisto nie je zanedbateľný parameter pre bežného, no hlavne náročného spotrebiteľa, ktorý napríklad potrebuje osvetlenie v trvaní viac ako 8 hodín denne.

Led produkty nakupujte u profesionálov

Ak uvažujete o tom, ako začať sporiť ihneď a rozumne, a je to jedno, či vo firme, alebo doma, vždy nakupujte u spoľahlivého, overeného a skúseného dodávateľa s referenciami. Takýto dodávateľ vám poradí, ako máte uvažovať a následne čo si môžete vybrať z jeho ponuky. Je treba tiež zopakovať, že nikto nedokáže predpovedať, kedy sa obdobie inflácie skončí, je totiž možné, že príde ďalšia ekonomická kríza, ktorá všetko môže ešte viac skomplikovať, no je treba sa k tomu postaviť optimisticky. Niektoré naše rozhodnutia všetky tieto okolnosti môžu urýchliť. Výmena všetkých klasických zdrojov osvetlenia za ledkové svietidlá je už v dnešnej dobe jediná správna a zároveň veľmi jednoduchá cesta, ako dokáže ktorákoľvek domácnosť či firma okamžite šetriť finančné prostriedky, ktoré potom môže použiť tam, kde budú potrebnejšie. Počiatočná investícia do ledkových svietidiel a iných led svetelných zdrojov znamená bezpečnejšiu, lacnejšiu a modernejšiu domácnosť, či firmu. A na záver, ešte raz : je dobré vybrať si už pri uvažovaní o zmene osvetlenia a možných úsporách v domácnosti, či vo firme, spoľahlivého a osvedčeného dodávateľa, ktorý nám dokáže poradiť, ako máme uvažovať.
Nie je ledprodukt ako ledprodukt.
www.ledprodukt.sk
Kategórie:

Podobné články

mmnt.sk
Close Cookmode