zdielať

Top letné festivaly v Európe – spojte cestovanie s hudobným zážitkom

festival - POSITIVUS - Top letné festivaly v Európe – spojte cestovanie s hudobným zážitkom
Positivus festival, Lotyšsko Photo by Krists Luhaers on Unsplash

Plánujete cez leto cestovať, ale nechcete sa vzdať festivalov? Čo tak skĺbiť tieto príjemne aktivity a užiť si oboje? Európa ponúka naozaj pestrý výber festivalov, ktoré stoja za návštevu. Tieto sú takmer na skok.  Popritom stihnete možno mnohých interprétov, ktorých by ste premeškali na väčších festivaloch doma.

Open’er Festival (Gdynia, Poľsko)

2. – 5. Júl

Okrem toho, že Gdaňsk je nádherné prístavné mesto plné historicky unikátnych budov s veľmi peknou architektúrou, koná sa nablízku (Gdynia je súčasťou súmestia Gdaňsk-Gdynia vzdialené 40km) na začiatku júla multižánrový Open’er festival, ktorý stojí za cestu naprieč Poľskom. Vystúpia mená ako TRAVIS SCOTT, LANA DEL REY, THE STROKES,THE 1975, RUDIMENTAL, KYLIE MINOGUE, THE SMASHING PUMPKINS, KODALINE, DIPLO, SWEDISH HOUSE MAFIA, LP a mnoho ďalších.

Vstupné na celý festival (4 dni) bez kempingu je v prepočte 150 €, s kempingom 175 €

festival - karolis puidokas lGG4VZnymHk unsplash - Top letné festivaly v Európe – spojte cestovanie s hudobným zážitkom
autor: Karolis PuidokasGdaňsk je prekrásne mesto.

Balaton sound (Balaton, Maďarsko)

3. – 7. Júl

Balaton sound má mnoho nadšencov aj medzi slovenskými fanúšikmi, ktorí sa chodia vyblázniť k jazeru. Okrem zaujímavých boat parties na jazere tak večer uvidíte skvelé svetelné projekcie a šou.

Hlavnými headlinermi tohto ročníka sú: THE CHAINSMOKERS, TIËSTO, ARMIN VAN BUREEN, Sean Paul, FUTURE, G-EAZY, RUDIMENTAL, HYBRID MINDS a ďalší…

Vstupné na celý festival (5 dní) bez kempingu je v prepočte 104 €, s kempingom 120 €

???? És Ti milyen közel merészkedtek a színpadhoz a kedvenc koncertjeiteken? ???????????? Hohgy mi vár rátok:…

Gepostet von Balaton Sound Official am Sonntag, 10. Februar 2019

festival - viktor vasicsek cobZEuUTjA0 unsplash - Top letné festivaly v Európe – spojte cestovanie s hudobným zážitkom
autor: Viktor VasicsekBalaton pri západe slnka.

Exit Festival (Novi Sad, Srbsko)

4. – 7. Júl

Ak vás láka Srbsko, Exit festival ponúka na viac ako 40 stageoch a zónach ukrytých medzi hradbami Petrovaradinskej pevnosti špičkových umelcov. Hudobne vyhovie asi každému, keďže sa tu nachádza hlavný stage (kde uvidíte hviezdy ako THE CURE, IMDDB, CARL COX, CHARLOTTE DE WITTE, LOST FREQUENCIES, DIMITRI VEGAS, SKEPTA, TOM WALKER, DUB FX) drum and bass stage (TECHNIMATIC, CHASE AND STATUS, GYDRA, 1991), taktiež reggae a latino stage.

Vstupné na celý festival (4 dni) s kempingom + transportom je od 145 €, líši sa najmä od typu kempingu/ubytovania, keďže Exit festival ponúka aj možnosť nocľahu v hoteli.

festival - jure tufekcic qWY05SQehsI unsplash 769x1024 - Top letné festivaly v Európe – spojte cestovanie s hudobným zážitkom
autor: Jure TufekcicPetrovaradinská pevnosť, Novi Sad

Mad Cool Festival (Madrid, Španielsko)

11. – 13. Júl

Mad Cool Festival sa odohráva v okrajovej časti Madridu, preto nemusíte za ním cestovať do odľahlejších lokalít a spoznávanie mesta môžete spojiť s festivalovou zábavou. Navyše tento festival prináša asi najviac našliapaný line up, kde nájdete takmer všetkých interpretov z ostatných európskych festivalov. Aby toho nebolo málo, v stredu 10. júla majú pripravenú welcome párty, kde sa predstavia Lykke Li, Bring Me The Horizon, Metronomy, Rosalía, Viagra Boys, The Cat Empire a ďalší… Čo sa týka samotného line upu na Festivale napíšeme len zopár: BON IVER, THE NATIONAL, THE SMASHING PUMPKINS, DISCLOSURE, VAMPIRE WEEKEND, IGY POP, NOEL GALLAGHER, THE CURE, EMPIRE OF THE SUN, ERIC PRYDZ, WOLFMOTHER, THE 1975, ROBYN, BONOBO a mnoho mnoho ďalších úžasných mien.

Vstupné na celý festival (3 dni) bez kempingu je 175€, vstupné na welcome párty pre návštevníkov festivalu 30 € inak 35 €

festival - florian wehde WBGjg0DsO g unsplash 1024x683 - Top letné festivaly v Európe – spojte cestovanie s hudobným zážitkom
autor: Florian Wehde Madrid

Electric Castle (Bonțida, Rumunsko)

17. – 21. Júl 2019

Electric Castle je najobľúbenejším každoročným hudobným podujatím v Rumunsku, jedinečným a originálnym 5-dňovým festivalovým zážitkom, ktorý sa koná každý rok na Bánffyho zámku v Bonțide – malej historickej dedinke neďaleko Cluj Napoca v Transylvánii. V minulom roku festival navštívilo až 212 000 návštevníkov. Ako headlineri tento rok vystúpia LIMP BIZKIT,

FLORENCE AND THE MACHINE, NILS FRAHM, THIRTY SECONDS TO MARS, BRING ME THE HORIZON, METRIC, CHVRCHES, LENZMAN, LONDON ELEKTRICITY, GLXY, SIGMA a mnoho ďalších zvučných mien.

Vstupné na celý festival ( 5 dní) bez kempingu je v prepočte 127 €, s kempingom 152 €

festival - alexandra cozmei q2YldHUjtH4 unsplash 683x1024 - Top letné festivaly v Európe – spojte cestovanie s hudobným zážitkom

Positivus festival (Salacgrīva, Lotyšsko)

26.-27. Júl

Ponúka svojim návštevníkom širokú škálu úžasných interpretov, bohaté možnosti zábavy a živú atmosféru, ktorá vytvára nezabudnuteľný zážitok. Idylická lokalita a krásna pobrežná oblasť, ktorá sa nachádza 110 km od Rigy, sú chválené návštevníkmi Positivus festivalu, ako aj účinkujúcimi umelcami. Hlavnými účinkujúcimi tento rok sú DISCLOSURE, THE 1975, ROYAL BLOOD, UNDERWORLD, SUPERORGANISM, ELDERBROOK a ďalšie mená.

Vstupné na celý festival (2 dni) bez campingu je v prepočte 65,60 €, s campingom 73,60 €

festival - POSITIVUS 1024x683 - Top letné festivaly v Európe – spojte cestovanie s hudobným zážitkom

Colours of Ostrava (Ostrava -Vítkovice, Česká Republika)

Naši českí susedia vedia tiež usporiadať viacero naozaj veľkolepých festivalov, najbližší nám je však Colour of Ostrava. Okrem toho, že milujeme Florence And the Machine, festival sa odohráva v industriálnom prostredí – priemyselnom areáli bývalých hút Vítkovických železiarní. Tento objekt je aj národnou kultúrnou pamiatkou.

Vstupné na celý festival (4 dni) bez kempingu je v prepočte 130 €, za stan sa pripočítava 14 € a kempujúcu osobu 10 € (s kempingom by to malo byť 154 €).

 

Sziget (Budapešť – Óbuda, Maďarsko)

7.-13. August

Ak zvládnete aj festivalový týždeň, určite neváhajte a vydajte sa na Sziget. Okrem toho, že na festivale sa objaví takmer každý umelec, ktorý plánuje európske turné, ponúka množstvo zaujímavých atrakcií a premakaný sprievodný program. Ostrov Óbuda je naozaj blízko prekrásnej Budapešti, preto vždy môžete ujsť z festivalového zhonu do toho mestského. Medzi množstvo headlinerov patria napríklad: FLORENCE AND THE MACHINE, FOO FIGHTERS, ED SHEERAN, POST MALONE, TWENTY ONE PILOTS, THE 1975, MACKLEMORE, MARTIN GARRIX, TOVE LO, JAMES BLAKE, KODALINE, CVRCHES, TOM ODELL a.t.ď.

Vstupné na celý festival (7 dni) so základným kempingom je v prepočte 339 €

festival - keszthelyi timi ezUDjYy17EA unsplash 682x1024 - Top letné festivaly v Európe – spojte cestovanie s hudobným zážitkom
autor: Keszthelyi Timi Zo Szigetu sa ľahko dostanete do centra Budapešti.

Kategórie:

Podobné články