zdielať

Perla Jadranu – Sirolo. Ideálne miesto pre milovníkov mora a prírody

sirolo - IMG 7571 - Perla Jadranu – Sirolo. Ideálne miesto pre milovníkov mora a prírody

V očarujúcom talianskom regióne Marche v strednom Taliansku sa nachádza dedinka Sirolo. Prechádzať sa jej čarovnými uličkami je sen. Návštevu by si  preto nemali nechať ujsť milovníci mora a prírody. Sirolo sa nachádza v nadmorskej výške 125 metrov na svahoch výbežku Monte Conero s jedinečným výhľadom na jadranské more.

sirolo - IMG 7566 684x1024 - Perla Jadranu – Sirolo. Ideálne miesto pre milovníkov mora a prírody

Sirolo je dedinka s približne 3200 obyvateľmi. Je to dovolenková destinácia, ktorá láka nielen turistov, ale aj samotných talianov.

sirolo - IMG 7570 689x1024 - Perla Jadranu – Sirolo. Ideálne miesto pre milovníkov mora a prírody

Etymológiu názvu je možné hľadať v mene vládcu Siria, ktorému cisár Justinián I. podaroval územie v oblasti Sirola približne v roku 540. Sirolo je charakteristické svojou modrou farbou symbolizujúcou farby mora a oblohy počas slnečných letných dní. Dominantou dedinky je bezpochyby neprehliadnuteľné more, ktoré je srdcom Sirola.

 

Za návštevu určite stojí Chiesa San Nicola di Bari. Tento kostol bol postavený v roku 1732 a nachádza sa na námestí Piazza Vittorio Veneto. Námestie ponúka nádherné panoramatické výhľady na more. Nachádza sa tu veľa reštaurácií, barov a obchodíkov. V  interiéri kostola môžete objaviť sériu figurálnych diel zo 16. storočia. Kostol je zasvätený patrónovi S. Nicola di Bari.

sirolo - IMG 7572 708x1024 - Perla Jadranu – Sirolo. Ideálne miesto pre milovníkov mora a prírody

Na námestie sa viete dostať malebnými uličkami, v ktorých sa strácať znamená robiť „dolce far niente.“  Z námestia je možné sledovať a vychutnať si výhľady nielen na pláže, ale aj na Conero.

sirolo - IMG 7569 692x1024 - Perla Jadranu – Sirolo. Ideálne miesto pre milovníkov mora a prírody

sirolo - IMG 7573 683x1024 - Perla Jadranu – Sirolo. Ideálne miesto pre milovníkov mora a prírody

Ak sa nachádzate v oblasti regiónu Marche určite stojí za návštevu táto kultivovaná dedinka, v ktorej okolí sa na neďalekých kopcoch pestuje pšenica, vinič a olivovníky.

Kategórie:

Podobné články