zdielať

Londýn je ideálnym tipom na predĺžený víkend

londýn - pridala som poznámky :) - IMG 7887 scaled - Londýn je ideálnym tipom na predĺžený víkend
cestovanie, anglicko, londýn, história Autor: Simona Jurigová

Londýn patrí medzi najväčšie svetové metropoly a láka turistov z celého sveta. Historické pamiatky, ale aj novodobé atrakcie sú dôvodom návštevy. Toto nádherné miesto určite stojí za návštevu. 

Hlavné mesto Anglicka je bez pochýb jedno z najkrajších miest v Európe. V minulosti bol známy napríklad aj pod menami Londonium, Ludenwic alebo dokonca Ludenburg. Medzi zaujímavosti tohto mesta patrí napríklad prvýkrát navrhnutá doprava pod zemou. Inžinieri naplnili tunely vodou a prepravovali ľudí člnmi, prípadne využili vozy s koňmi. Až neskôr začali používať metro vo forme v akej ho poznáme aj dnes.  V našom článku sa dozviete viac zaujímavostí o tomto čarovnom meste.

London Eye očarí návštevníkov 

Jedna z najznámejších atrakcií celého Londýna je vyhliadkové kolo London Eye, ktoré je tretie najväčšie na svete. Londýnske oko má 32 kabínok, pričom každá z nich odvezie maximálne 25 ľudí. Jedna jazda trvá 30 minút. Pri šťastí na krásne počasie stojí výhľad skutočne za to. Z výšky 135 metrov si môžete pozrieť  Westminster či Big Ben. Odporúčame zakúpiť si lístky online vopred. Turisti majú možnosť zakúpiť si rôzne kombinácie vstupeniek.Návštevníci si môžu vybrať z rôznych atrakcií London Eye, Londom Dungeon, Madame Tussauds, a mnohých ďalších. London Eye patrí medzi najviac navštevované atrakcie sveta.

londýn - pridala som poznámky :) - 53043002 10212467083306314 3290138295278764032 n 225x300 - Londýn je ideálnym tipom na predĺžený víkend

Buckhinghamsky palác a obľúbené striedanie stráží 

Buckhinghamsky palác je oficiálnym sídlom panovníka a zároveň najväčšou kráľovskou pracovňou na svete. Pre turistov je návšteva palácu atraktívna vďaka striedaniu stráži, ktoré sa teší veľkej obľube. Od apríla do augusta prebieha tento ceremoniál o 11. hodine každý deň, s tým, že začína už o 10.45 hodine. Ak chcete vidieť z prvého radu, odporúčame prísť aspoň o hodinu skôr a obsadiť si najlepšie miesta. Od septembra do marca prebieha každý druhý deň v rovnakom čase.

londýn - pridala som poznámky :) - IMG 7902 225x300 - Londýn je ideálnym tipom na predĺžený víkend

Hyde Park je miestom pokoja a oddychu vo veľkomeste

Hyde Park patrí medzi najkrajšie atrakcie Londýna a leží v časti Westminsert a patrí do skupiny kráľovských parkov. Jazero Serpentine ho rozdeľuje na dve časti, s tým, že na západe susedí s Kensingtonskými záhradami. Celková rozloha tohto nádherného parku je 350 akrov. Park má aj zaujímavé miesta, ktoré sa oplatí vidieť. Prvá atrakcia zaujme už pri vstupe a je ňou vstupná brána. Navrhol ju architekt Decim Brown a pozostáva z niekoľkých iónskych stĺpov.  Je vyrobená zo železa a pokrytá bronzom. V severovýchodnom rohu parku je zase priestor pre rozprávačov, ktorí chcú vyjadriť svoje názory na verejnosti. Rečníci sa môžu vyjadriť na akúkoľvek tému s výnimkou zvrhnutia britskej vlády a kráľovskej rodiny. Zaujmavá je piesková cesta s názvom Rotten Row, ktorá v minulosti slúžila na jazdu na koňoch. V tomto parku leží aj pamätník jednej z najväčších osobností britských dejín. Pamätník Diany, princeznej z Walesu bol oficiálne otvorený v roku 2004. Pamätník je síce označovaný ako fontána, ale návštevníkov prekvapí, že v skutočnosti je to koryto obklopené zatrávnenou plochou. V jednej časti tečie voda pokojným prúdom a v druhej sú vytvorené schodíky a oblúky. Fontána navrhnutá Kathryn Gustafsonovou symbolizuje Dianu v životných fázách pokoja a šťastia, ale aj tú nepokojnú.

 Nevynechajte jazdu červeným autobusom 

Tradičné červené autobusy pozná z fotiek asi každý. Málokto však tuší, že jazda týmto autobusom nie  je len vyhliadkovou jazdou, ale červené autobusy jazdia aj v rámci hromadnej dopravy v Londýne. Originálne doubledeckre majú označené čísla liniek. Nepleťte si ich teda s výhliadkovými autobusmi, ktoré sú platenou atrakciou aj so sprievodcom.

V Londýne by ste však určite mali program aj na dlhšie ako len na tri alebo štyri dni. Určite odporúčame navštíviť a zažiť pravú anglickú atmosféru na vlastnej koži.

Kategórie:

Podobné články