zdielať

Grüner See- magické jazero v Rakúsku

rakusko - IMG 2490 scaled - Grüner See- magické jazero v Rakúsku
Inka Hudec

Grüner See alebo Green lake, je jazero v Rakúsku, ktoré sa nachádza v pohorí Hochschwab v rakúskom Štajersku, čo je blízko dediny Tragöess.Táto lokalita je veľkým lákadlom a obľúbeným miestom aj pre turistov, ktorí tu objavujú nielen prírodné krásy, ale aj miesto na odpočinok.

rakusko - DSC07018201 1024x683 - Grüner See- magické jazero v Rakúsku

Toto jazero je naozaj nádherné priam až magické. Prečo? Každý rok v rovnakom čase pretečie do sedemnásobku svojej hĺbky a potom skoro zmizne. Keď sa na jar topí sneh z okolitých hôr, stúpa hladina vody v jazere až tak, že chodníky, lavičky či mostík pre turistov sú zaplavené vodou z topiaceho sa snehu. Vzniká tú doslova podmorský park so svojimi prírodnými krásami. Teplota vody sa pohybuje v rozmedzí 4 až 8 ° C a teda je veľmi chladná, keďže prichádza z topiacich sa hôr.

rakusko - IMG 2435 768x1024 - Grüner See- magické jazero v Rakúsku

Voda v tomto jazere je neskutočne priezračná, ba priam azúrová. Keď som sa pozrela na hladinu videla som až na dno jazera. V minulosti toto „azúro“ lákalo nielen turistov, ale aj potápačov, ktorí tu mali možnosť objavovať podmorské krásy miestneho jazera. V súčasnosti pre zvyšujúci sa turizmus v tejto oblasti, je od roku 2016 absolútne zakázané kúpanie a vykonávanie akýchkoľvek vodných športov na jazere.

rakusko - IMG 2490 1024x768 - Grüner See- magické jazero v Rakúsku

rakusko - IMG 2487 683x1024 - Grüner See- magické jazero v Rakúsku

Ak sa rozhodnete pre návštevu tohto miesta odporúčam mať pevnejšiu obuv, keďže terén je kamenistý. Určite si nezabudnite fotoaparát a dobrú náladu.

 

 

Kategórie:

Podobné články