zdielať

Čistý zisk automobilky General Motors vzrástol dvanásťnásobne

buildings, detroit, general motors headquarters  - buildings detroit general motors headquarters stockpack pixabay scaled 1 - Čistý zisk automobilky General Motors vzrástol dvanásťnásobne

Čistý zisk americkej automobilky General Motors v prvom kvartáli stúpol na úroveň 2,98 miliardy dolárov. Silný dopyt zo strany spotrebiteľov v USA a vyššie ceny pomohli vykompenzovať redukciu výroby spôsobenú globálnym nedostatkom počítačových čipov. Zisk automobilky za január až marec bol dvanásťkrát vyšší, ako v rovnakom období pred rokom, keď vypuknutie pandémie donútilo výrobcov áut zatvoriť závody.

Na americkom trhu, ktorý je pre General Motors najziskovejším, predaj áut firmy počas prvých troch mesiacov tohto roka vzrástol o 4 percentá. Napriek tomuto posilneniu, predaj 639 406 áut GM v USA bol druhý najnižší od prvého kvartálu 2015. Avšak aj v tejto situácii bol dopyt dostatočne silný a v kombinácii s malými zásobami umožnil automobilke zredukovať zľavy a zvýšiť ceny. Priemerná cena vozidla GM sa medziročne zvýšila o 9 percent a dosiahla rekordnú úroveň 44 685 dolárov.

(1 EUR = 1,2021 USD)

Kategórie:

Podobné články

mmnt.sk
Close Cookmode