zdielať

Zopár rád ako zatočiť so smútkom jesene

jeseň - chris lawton 5IHz5WhosQE unsplash scaled - Zopár rád ako zatočiť so smútkom jesene

Asi každému z nás je ľúto, že leto skončilo. Študenti sa musia začať učiť a pracujúcim ľuďom sa skracuje svetlo ich voľných večerov. Jesenné obdobie zvykne u mnohých spôsobiť únavu aj pokles dobrej nálady. V tých horších prípadoch až depresívne pocity. Na jeseň sa začneme kvôli chladnejšiemu počasiu uťahovať dnu a tým sa často oberáme o pohyb – tým pádom aj o látky vznikajúce pri pohybe, ktoré nám spôsobujú pocity šťastia a spokojnosti. Naša myseľ prestane plánovať dobrodružstvá a sústredíme sa viac na prácu a povinnosti.

Prinášame preto pár tipov ako zatočiť so smútkom jesene:

 • Športuje aj v chladnom počasí, nedajte sa odradiť. Medzi vhodné športy patrí dnes určite jogging alebo chôdza. Nezadýchate sa toľko, ako pri klasickom behu, ale vaše telo ocení pohyb. Výborná je aj joga, ktorú si môžete doma zacvičiť aj keď je už vonku tma.
 • Pozerajte komédie a pozitívne ladené filmy. Smiech a šťastie sa z filmov presunie aj na Vás.
 • Vyzdobte si byt/dom do teplých farieb. Teplé farby ako bordová, oranžová, žltá a červená sú farbami jesene a zároveň vyvolávajú pocit tepla a radosti. Určite Vám rozžiaria Váš priestor a ihneď sa budete cítiť lepšie.
 • Prečítajte si motivačnú literatúru, alebo dobrý román. Na jeseň si môžete nájsť čas aj na kvalitnú klasickú literatúru. Napríklad od sestier Bronteových.
 • Plánujte výlety aj dobrodružstvá! S náchydychom a farbami jesene sú mnohé slovenské hrady a zámky najkrajšie práve na jeseň. To isté platí o turistikách v nižších oblastiach. Obloha počas slnečných dní na jeseň je dokonca žiarivejšie modrá ako v lete. Všimli ste si to?
 • Snažte sa pozitívne myslieť. Ponúkame pár skvelých citátov, ktoré Vám ukážu aké je niekedy jednoduché nastaviť svoju myseľ pozitívne (vlastný preklad):

 

 1. Jesenné listy nepadajú, ale lietajú. Neponáhľajú sa a túlajú sa počas ich jedinej šance stúpať. – Delia Owens
 2. Je prvý jesenný deň! Čas horúcich čokoládových rán a večerov s marshmallow, a čo je najlepšie – skákania do listov! – Macko Pú
 3. Jeseň je druhá jar, kedy je každý list kvetom. – Albert Camus
 4. Keby bol rok vo vnútri hodín, jeseň by bola magickou hodinou. – Victoria Erickson
 5. To čo stratíme v kvetoch, získame v ovocí. – Jim Bishop
 6. Neskoré šťastie je ako krásna jeseň, človek sa z neho teší dvojnásobne. – Gotthold Ephraim Lessing
 7. Prevažujúcou vlastnosťou všetkých úspešných ľudí je optimizmus. Vaša miera optimizmu je najlepšou predzvesťou vášho šťastia, zdravia, bohatstva a dĺžky života. – Brian Tracy

Pokiaľ si k srdcu vezmete zopár rád a pokúsite sa myslieť pozitívne, zažijete krásnu jeseň – možno sa Vám zapáči rovnako ako leto!

Zdroj: www.countryliving.com

Kategórie:

Podobné články

mmnt.sk
Close Cookmode