zdielať

Google dnes oslavuje 20 rokov!

google dnes oslavuje 20 rokov! - pawel czerwinski 710838 unsplash - Google dnes oslavuje 20 rokov!

Viete si predstaviť život bez Google? Starším generáciám to určite nerobí problém, avšak tí z nás, ktorí neustále musia dokazovať svoju pravdu alebo potrebujú poznať odpovede a návody, túto predstavu určite hneď zavrhli.

Google dnes oslavuje 20 rokov. Dvadsať rokov pomáha ľuďom pri každodenných činostiach, riešení hádok, ale aj s rôznymi čudnými otázkami.
Znázorňuje to v milom videu, ktoré nájdete po spustení stránky. Pozrite si ho tu:

História

Larry Page a Sergey Brino určite nečakali, že to čo začalo ako nevinný školský projekt v roku 1996 na Standforskej univerzite sa stane neodlúčiteľnou súčasťou života niektorých ľudí. Vytvorili ho v snahe objavenia vyhľadávacieho nástroja, ktorý by sa mohol zaoberať vzťahmi medzi webovými stránkami. Vyvinuli algoritmus analýzy odkazov nazvaný PageRank, ktorý priradí číselnú váhu každému prvku webovej stránky na základe počtu stránok o téme a ich relevantnosti.

Pôvodný názov mal byť BackRub, doména Google bola kúpená až v septembri 1997.

Spoločnosť Google sa v priebehu rokov vyvíjala a implementovala špeciálne funkcie, aby uľahčila vyhľadávanie, takže v rámci výsledkov vyhľadávania sú k dispozícii vychytávky, ako sú počasie, cenové ponuky, časy premietania filmov, definície a sledovanie letov, aby urýchlili vyhľadávanie. V júli 2001 spoločnosť Google spustila svoju funkciu  Google search image (vyhľadávanie obrázkov). V septembri 2010 bolo spustené dynamické vyhľadávanie Google, ktoré prináša okamžité výsledky pri zadávaní kľúčového slova a tým urýchli vyhľadávanie o 2 až 5 sekúnd.

Výsledky na Google

Ľudia sú zvedavé bytosti a zaujíma ich hocičo. Google ich však neprezradí ani ich nevysmeje, a tak sa pýtajú na naozaj rôzne podivné veci. niekedy, zdá sa vďaka Google riešia aj svoje osobné problémy. Niet nad lacného psychológa, však? google dnes oslavuje 20 rokov! - vzsledky1 - Google dnes oslavuje 20 rokov!

google dnes oslavuje 20 rokov! - vzsledkz2 - Google dnes oslavuje 20 rokov!

google dnes oslavuje 20 rokov! - vysledky3 - Google dnes oslavuje 20 rokov!
Sem tam je nečakane povzbudivý.

Dúfajme, že na svoje otázky našli odpovede.

Memes

Google sa aj vďaka doplňovaniu viet stal neraz objektom vtipov, tu je zopár memes, ktoré môžete nájsť na internete.

via me.me

via me.me

via me.me

via me.me

Google už dávno nie je len vyhľadávací nástroj. Nesmieme zabudnúť na ďalších našich pomocníkov, a to Gmail, Google Analytics, Google Translate, Google Maps, Google Street View, Google Labs, Google Drive.

 

 

Kategórie:

Podobné články

mmnt.sk
Close Cookmode