zdielať

Elektrobicykel nie je iba pre lenivcov

elektrobicykel - john gough hiIa41IoVZs unsplash scaled - Elektrobicykel nie je iba pre lenivcov
To, čo profesionálni športovci zvládnu na bicykli, Vy môžete zvládnuť na elektrobicykli. John Gough

Bicyklovanie patrí medzi jeden z najobľúbenejších športov. Bicyklovanie po rovine zvládne skoro každý, no bicyklovanie v horách je skôr pre športovcov. Do kopca, alebo na dlhú trať je to poriadny „zaberák“. Elektrobicykel je bicykel s baterkou, ktorá Vám pomôže a bude čiastočne makať za Vás. Pre koho je vlastne elektrobicykel určený? Pokiaľ sa spýtate športovcov, väčšinou sa stretnete s názorom, že elektrobicykel je pre lenivcov, alebo starých ľudí. Nie je to však tak. Elektrobicykel je pre každého kto chce zájsť ďalej, vyššie a rýchlejšie.

Pre starších alebo zdravotne postihnutých ľudí:

Elektrobicykel im umožní sa dostať do obchodu, kam by nevládali na bežnom bicykli alebo pešo prísť. Dokonca sa odhodlajú aj na výlet. Jemne šlapú do pedálov a baterka im pomáha stíhať ostatným. Tak môžu tráviť čas s vnúčatami, rodinou alebo priateľmi aj tam, kam by inak s nimi nemohli ísť. Vďaka elektrobicyklu môžu mať aktívnejší a kvalitnejší život.

Pre pracujúcich:

Mnohí pracujúci ľudia by uprednostnili dopravu na bicykli pred mestskou hromadnou dopravou, alebo autom. Odrádza ich často to, že majú prácu príliš vzdialenú aby do nej prišli na čas, aby do nej vôbec vládali prísť, alebo aby do nej neprišli úplne spotení. E-bike je dobrým riešením týchto problémov. Do práce a z práce sa dostane elektrobicyklom každý. Už je iba na našich mestách aby sa snažili cyklistom zabezpečiť aj bezpečnú prepravu po cyklotrasách.

Pre výletníkov aj športovcov:

Pozitívum elektrobicykla je, že zájdete ďalej akoby ste zašli pešo, alebo na bežnom bicykli. Je to veľká výhoda pokiaľ si chcete pozrieť nové miesta na dovolenke a máte obmedzený čas, alebo sa chystáte do hôr a terén je príliš náročný. A neplatí to len pre tých menej športovo zdatných. Športovci si pomoc baterky môžu vypnúť a bicyklovať vlastnými silami pokiaľ budú vládať. Ak sa terén stane príliš náročným, alebo športovcovi dôjdu sily, tak si pomôže baterkou a príde tam kam mal namierené.

Elektrobicykle sa tak ako bežné bicykle delia na horské, mestské, crossové aj skladacie. Majú viacero prevodov a môžete si vybrať z viacerých značiek. Pokiaľ sa však rozhodnete jeden si kúpiť, určite sa obráťte na odborníka. Poradí Vám s výberom. Dôležité parametre sú životnosť baterky, výkon elektromotora, veľkosť kolies a nemenej dôležité je vybrať si ten správny typ elektrobicykla podľa toho, aké s ním máte plány. Elektrobicykle sú budúcnosťou ekologickejšej a efektívnejšej dopravy, ale aj zábavnejších dovoleniek a výletov!

Zdroj: www.equiplo.sk

Kategórie:

Podobné články