zdielať

Filmové premietania priamo v obci? Túlavé kino prináša kvalitné filmy aj mimo veľkých miest.

Túlavé kino  - IMG 20210729 210117 scaled - Filmové premietania priamo v obci? Túlavé kino prináša kvalitné filmy aj mimo veľkých miest.

Každá obec má svoje osobitosti a zvláštnosti, no jedným z hlavných faktorov, ktoré obyvateľov spájajú, je kultúra. V obciach a menších mestách sa často stretávame s tým, že kultúrne podujatia sú buď výnimočné alebo úplne absentujú. A práve tieto aktivity môžu byť pre mnohých dôležité a vzácne. Projekt Maroša Sollára – Túlavé kino, je práve jedným z takýchto projektov, ktorý prináša unikátne kultúrne zážitky priamo do vašej obce.

Túlavé kino je projekt, ktorý prináša nezabudnuteľné zážitky v podobe kinematografických predstavení. Je miestom, kde sa každý môže stať súčasťou komunity filmových nadšencov a zároveň zažiť niečo jedinečné.

Kto stojí za projektom Túlavé kino?

„Za projektom stojí občianske združenie nadšencov, ktorí začali prevádzkou malého dedinského kina v obci Zálesie. Tiež som vytvoril software na predaj vstupeniek Ticketware a riaditeľom rodinnej firmy, ktorá prevádzkuje štyri menšie multikina Ster Century Cinemas.“ hovorí majiteľ Maroš Sollár.

Ako vznikol nápad vytvoriť takýto projekt?

Od roku 2015 prevádzkujeme kino v Zálesí. Najprv vzniklo pod záštitou obce a neskôr ako občianske združenie. Nachádza sa v Kultúrnom dome a v lete aj ako letné kino na trhu. Na základe týchto skúseností vznikol v auguste 2020 projekt Túlavé kino. Prinášame kinokultúru aj do obcí, kde vzhľadom na finančnú náročnosť modernej kinotechnológie si vybudovanie trvalého kamenného kina nemôžu dovoliť. Našim cieľom je podeliť sa s divákmi s našou vášňou pre film a umenie.

Túlavé kino  - 7P7A0961 - Filmové premietania priamo v obci? Túlavé kino prináša kvalitné filmy aj mimo veľkých miest.
autor: Túlavé kinoTúlavé kino

Kde sa uskutočňuje premietanie? 

Tam, kde nám to páni starostovia dovolia. Radi sa zatúlame do miest a obcí, ktoré nedisponujú kinom v ich okolí a mohli tak poskytnúť pravý filmový zážitok. Zameriavame sa na dostupné a súčasne kvalitné premietania vonku pod holým nebom. Cieľom je, aby bolo možné postaviť Túlavé kino na atraktívnych miestach ako v parkoch, na lúkach, školských dvoroch, námestiach, všade tam, kde už samotné prostredie v ľuďoch evokuje pohodu a pokoj.

Ako sa pripravujete na podujatia?

Príprava na podujatia a projekcie je pre nás veľmi dôležitá. Snažíme sa vždy priniesť čo najkvalitnejší zážitok pre našich návštevníkov. Srdce kina tvorí kinokabína podobná ako v kamennom kine, ale táto je na kolesách. Premietanie realizujeme na nafukovacie plátno o šírke 5 až 8 metrov a ozvučenie je formou aktívnych reproduktorov s rozšíreným subwooferom na zvýšenie dynamiky zvuku a umocnenie filmového zážitku. 

Súčasťou sú aj stoličky. Počet rozkladacích stoličiek je aktuálne 110 ks, ktoré v prípade potreby vieme (za poplatok) rozšíriť až na 250 miest. Celkovo je potrebná optimálna plocha 24 metrov na dĺžku a 14 metrov na šírku + kotvenie plátna. Po obhliadke vieme plochu pre kino prispôsobiť priestoru a postaviť kino prakticky kdekoľvek.

A samozrejme v našej ponuke sa nachádza aj predaj pukancov. Cenové nastavenie počíta s predajom pukancov na mieste. Žiadne iné občerstvenie neponúkame. My v Túlavom kine sa riadime heslom. “Bez pukancov sa film nepozerá :-)”

Túlavé kino  - IMG 20210820 175304 scaled - Filmové premietania priamo v obci? Túlavé kino prináša kvalitné filmy aj mimo veľkých miest.
autor: Túlavé kinoTúlavé kino

Na aké filmy sa môžu návštevníci tešiť?

V ponuke sa nachádzajú rôzne žánre – akčné, komédie, drámy ale aj rozprávky. Pri objednaní Túlavého kina si samozrejme vyberáte aj film. Môžete si zvoliť súčasné ale aj staršie filmové klasiky. Tiež vieme ponúknuť filmy, niekoľko týždňov po ich premiére v kinách. Termíny závisia aj od producentov a distribútora ale spravidla je to mesiac. 

Je možné si vstupenky zakúpiť online alebo iba fyzicky pred premietaním?

Vstupenky si záujemcovia môžu kúpiť online aj offline na mieste pred premietaním. Sedenie je voľné, ale pri nákupe vstupenky online ponúkame možnosť obsadenia miesta. Takže môžu pokojne prísť aj na poslednú chvíľu a sedieť budú vpredu.

Keďže premietanie sa uskutočňuje predovšetkým pod holým nebom, ako riešite situáciu v prípade zlého počasia?

Je pravda, že v lete je našim najväčším nepriateľom počasie. Pri neuskutočnení premietania z dôvodu zlého počasia alebo inej situácie, ktorá nebola spôsobená Túlavým kinom, a to deň vopred nie je potrebné uhradiť žiadne náklady. 

Ak si diváci kúpia vstupenky vopred a premietanie sa neuskutoční kvôli zlému počasiu, tak všetkým vrátime plné vstupné.

Túlavé kino  - DSCF6204 scaled - Filmové premietania priamo v obci? Túlavé kino prináša kvalitné filmy aj mimo veľkých miest.
autor: Túlavé kinoTúlavé kino

Túlavé kino, so sloganom Kino, ktoré si ťa nájde, môže byť pre Vás jednou z možností, ako si vychutnať kvalitné filmy v pohodlí svojho okolia. Preto ak hľadáte spôsob, ako oživiť kultúrny život vo vašej obci, aj tento projekt môže byť vaša voľba. Veríme, že kultúra má silu spájať ľudí a vytvárať jedinečné zážitky.

Kategórie:

Podobné články