zdielať

Japonsko smúti za zosnulým módnym návrhárom Kenzóom Takadom

kenzo - t 20100616 174055 France Japan Kenzo DLM1090108376 - Japonsko smúti za zosnulým módnym návrhárom Kenzóom Takadom
Foto: TASR/AP Remy de la Mauviniere

Obyvatelia Japonska smútili v pondelok za známym módnym návrhárom a Kenzóom Takadom, ktorý v nedeľu vo veku 81 rokov podľahol komplikáciám spôsobeným ochorením COVID-19, informuje agentúra AFP.

Francúzsko-japonský módny návrhár bol zakladateľom svetoznámej módnej značky Kenzo. Pochádzal z Japonska, ale svoju kariéru rozvinul až po presťahovaní do Paríža.
Hlboký zármutok nad smrťou Kenzóa Takadu vyjadrila v pondelok aj vláda v Tokiu. Zosnulý návrhár podľa nej šíril „japonské umenie a kultúru po celom svete“. Takada sa narodil v roku 1939 do rodiny hoteliérov. Študoval na japonskej odevnej škole Bunka Fashion Colleage a v roku 1965 odišiel do Paríža, kde sa stal prvým japonským návrhárom, ktorý sa presadil na francúzskej módnej scéne. Jeho návrhy boli známe najmä vďaka charakteristickým kvetinovým vzorom a tigrím hlavám. Z módneho priemyslu Takada odišiel v roku 1999, šesť rokov po tom, ako predal značku Kenzo francúzskemu odevnému koncernu LVMH. Aj potom však pracoval na jednorazových módnych projektoch, napríklad dizajnovej kolekcie predstavenej začiatkom tohto roka.

Kategórie:

Podobné články