zdielať

Najdizajnovejšie hotely sveta

Najdizajnovejšie hotely sveta - shutterstock 195790259 - Najdizajnovejšie hotely sveta
Soho House Berlin atmosféru, ktorá sa len veľmi ťažko dá vystihnúť slovami. Zdroj: Shutterstock

Bývať v nich je samo o sebe zážitkom, ktorý neraz zatieni pamiatky mesta. Najdizajnovejšie hotely nie sú o luxuse. To by bolo príliš málo. Ponúkajú zážitok, krásu, výsledok talentu a tvorivosti ľudského ducha. Preto sa oplatí zaradiť ich na zoznam miest hodných navštívenia.

 

Silo Hotel

Postavený je v Kapskom meste. Ide o štýlový malý a butikový hotel, ktorý vznikol pôvodne z poľnohospodárskeho výťahu. Aj preto je situovaný na 43 skladovacích silách. Disponuje 27 izbami, z ktorých každá ma okná od podlahy až po strop a každé okno je zložené z 56 tabúľ dvojitého skla. V noci vyzerá ako moderný maják na brehu prístavu. Hotel v sebe spája modernu, priemyselnú architektúru a luxus. Nie je lacný, ale podľa hodnotení patrí nielen k najštýlovejším, ale aj najlepším hotelom v Južnej Afrike.

 

Austin Motel

Keď sa povie motel, tak si mnoho cestovateľov predstaví lacné ubytovanie niekde pri ceste. No Austin Motel v Austine má ceny izieb okolo 200 dolárov za noc mimo hlavnej sezóny. No vie, za čo si pýta peniaze. Je postavený v štýle, ktorý vás doslova omámi domáckou atmosférou. O čistote a kvalite služieb sa baviť ani netreba. Motel stavil na art deco, takže umenie a štýl vintage tu na vás dýcha z každého kúta. Budete sa cítiť ako u babky na prázdninách a to je pocit na nezaplatenie.

Armani Hotel Milano

Samotná značka Armani je znakom, že nejde o obyčajnú posteľ na prespanie. Za 1000 eur na noc si tu vychutnáte interiér, ktorý schválil samotný Giorgio Armani. Z vonkajšej strany hotel zapadne do priemeru, no jeho perličkou sú okrem luxusného vybavenia kúpeľne so šedým mramorom. Hotel je navrhnutý pre chvíle pohody a tak, aby vás rozmazával každý jeho kúsok. Od vstupnej recepcie až po minibar.

Mandarin Oriental Barcelona

Barcelona  je povestná dizajnovými stavbami a hotel Mandarin Oriental Barcelona reprezentuje créme de la créme španielskej architektúry. Samotnú fasádu vytvoril dizajnér Manuel Ignacio Galindez. Vyše stovka izieb a apartmánov je dostatočne luxusná, aby nerobila hanbu najlepšiemu wellness v meste a reštaurácii s dvoma Michelinskými hviezdami. Bazén na streche, veľa zelene a len čo sa tu ocitnete, svet sa stane krásnym miestom bez ohľadu na to, ako ste naladený.

Soho House Berlin

Ubytovanie sa tu dá zohnať už od 200 dolárov s pocitom, že bývate v najdizajnovejšom hoteli Nemecka. Má atmosféru, ktorá sa len veľmi ťažko dá vystihnúť slovami. Ak by sme sa o to chceli pokúsiť, musíme povedať: stará škola. Samotná budova má bohatú históriu, z ktorej sa dá študovať dejepis. Patrila Židom, tým ju zobrali nacisti a nakoniec ju ovládli komunisti. V roku 2010 bola pretvorená na ikonu hotelierstva. Hotel je zariadený domácky, luxusne a doslova kamarátsky. Nemáte pocit, že ste niekde v noblesnom kaštieli, ale zároveň je o vás luxusne postarané.

Zdroj: afar.com

Kategórie:

Podobné články

mmnt.sk
Close Cookmode