zdielať

Isole Tremiti – azúrové more

more - IMG 6911 scaled - Isole Tremiti – azúrové more
Ingrid Hudecová

Ostrovy Tremiti sú jedinečným talianskym súostrovím v Jadranskom mori, ktoré každoročne navštívi tisíce turistov. Azúrové more, zeleň, jemný letný vánok a nikdy nekončiace vlny Vás uchvátia natoľko, že si toto miesto zamilujete.

 

Čarovné útesy, skryté zálivy, bujnejúca príroda a krištáľovo čistá voda sú obľúbenými indikátormi každého, kto si chce vychutnať pobyt na tomto mieste. Isole Tremiti sú súostrovím s piatimi rôznymi ostrovmi, resp.: San Domino, San Nicola, Capraia, Cretaccio a Pianosa. My sme navštívili najväčší z nich, konkrétne ostrov San Domino, ktorý je dlhý 3 km a široký 1,7 km.

more - IMG 7618 767x1024 - Isole Tremiti – azúrové more

Na ostrove sa nachádza množstvo tajných zátok a jaskýň. Najkrajšia z nich je bezpochyby  Grotta del Bue Marino. Je jednou z najvyhľadávanejších a najnavštevovanejších jaskýň na tomto ostrove.     more - La Grotta del Bue Marino San Domino Isole Tremiti 1536x1152 1 1024x768 - Isole Tremiti – azúrové more

Na ostrove San Domino sa nachádza jediná piesočnatá pláž Cala delle Arene. More je členité, plytké a tak si prídu na svoje aj rodičia s malými deťmi. Ak sa chcete dostať na ostrov San Nicola alebo iný je možné prenajať si motorový čln či paddleboard.  more - IMG 7619 775x1024 - Isole Tremiti – azúrové more

Ostrov San Domino je obklopený borovicovým lesom, ktorý vytvára príjemnú klímu. Pre tých aktívnejších je možnosť prenajať si bicykle a tak preskúmať tento jedinečný ostrov. Na ostrov je možné sa dostať trajektom z mesta Termoli, ktoré sa nachádza v regióne Molise. Cesta trajektom na osobu stojí približne 25 eur a trvá približne jednu hodinu.

more - IMG 6909 683x1024 - Isole Tremiti – azúrové more

Výlet na tieto ostrovy odporúčam všetkým, ktorí milujú azúrové more, slnko a dobrodružstvo.

 

Kategórie:

Podobné články