zdielať

Bratislava: Volkswagen postupne rozbieha ohlásené investičné aktivity

vw, volkswagen, auto  - vw volkswagen auto stockpack pixabay scaled 1 - Bratislava: Volkswagen postupne rozbieha ohlásené investičné aktivity

Bratislavský Volkswagen postupne rozbieha ohlásené investičné aktivity. Automobilka predložila na posudzovanie vplyvov na životné prostredie prestavbu lakovne. Tá by mala fabrike umožniť lakovanie karosérií pre nové koncernové modely. Navrhovaná zmena si podľa zverejnených údajov nevyžiada zvýšenie počtu zamestnancov, spoločnosť nezverejnila ani predpokladanú výšku investície, ani termín jej realizácie. „Implementácia projektu Beta+ bude mať vzhľadom na väčšie rozmery nových karosérií za následok zníženie produkcie nalakovaných karosérií z 31 kar/hodinu na 24 kar/hodinu,“ uvádza však spoločnosť. Vzhľadom na väčšiu dĺžku karosérií sa totiž spomalí doba prechodu karosérií jednotlivými pracoviskami, predĺžia sa časy potrebné na lakovanie, ohrev a chladenie.

Ako pre agentúru SITA doplnila hovorkyňa Volkswagen Slovakia Lucia Kovarovič Makayová, ide o súčasť už avizovanej veľkej investície do výroby nasledujúcich generácií modelov Volkswagen Passat a Škoda Superb, ktoré boli koncom minulého roka pridelené bratislavskému závodu. „Ako sme vtedy informovali, nové modely budú integrované do existujúcej produkcie bez toho, aby sa musel závod priestorovo rozširovať,“ pripomenula. Veľký podiel investícií využije automobilka na kompletnú prestavbu linky v lakovni, ako aj na prebudovanie karosárne a ďalšie dodatočné technológie. Štart produkcie nových modelov je naplánovaný na rok 2023. Ďalšie informácie zatiaľ spoločnosť nezverejnila.

Volkswagen Slovakia vyrobil na Slovensku od roku 1991 viac ako 6 miliónov vozidiel. Od svojho vzniku u nás preinvestoval vyše 4,5 mld. eur. Vyrába automobily Volkswagen Touareg, Audi Q7, Audi Q8, Porsche Cayenne, Porsche Cayenne Coupé, Volkswagen up!, Volkswagen e-up!, Seat Mii electric, Škoda CITIGOe iV a Škoda Karoq. Okrem vozidiel produkuje prevodovky, komponenty pre prevodovky a podvozky, ako aj zariadenia používané pri výrobe vozidiel. Volkswagen Slovakia aktuálne zamestnáva 11 500 ľudí.

Kategórie:

Podobné články

mmnt.sk
Close Cookmode