zdielať

Čarovná Orava je v zime rozprávková

orava - orava - Čarovná Orava je v zime rozprávková
Oravský podzámok v zime. Zdroj: shutterstock

Na Orave dobre, na Orave zdravo. Tieto slová pozná asi každý Slovák. Lenže až ten, kto navštívi tento magický kraj, spozná pravý význam tejto pesničky.

Orava láka turistov po celý rok. V lete sú najčastejšími dôvodmi návštev turistika či návšteva Oravskej priehrady v Námestove, či návšteva Múzea oravskej dediny v Zuberci. Keďže ide kraj, v ktorom ležia Západné Tatry a Oravské Beskydy, v zime sa stáva návšteva Oravy ešte atraktívnejšou.

Nádherná oravská príroda. orava - orava sneh zima - Čarovná Orava je v zime rozprávková
Autor: Simona Jurigová

Oravský hrad a čarovná atmosféra dedinky Oravský Podzámok

Samotný Oravský hrad nie je potrebné obzvlášť predstavovať. Väčšina turistov hovorí, že ho považujú spolu s Bojnickým zámkom za najkrajší na Slovensku. V zimnom období láka turistov najmä vďaka rozprávke Kráľ drozdia Brada, ktorá sa natáčala v priestoroch väznice, komnát, sál či nádvoria. Mnoho ľudí si túto rozprávku spája s Vianocami a preto turistov láka Oravský hrad aj v zime.

orava - oravsky podzamok kostol - Čarovná Orava je v zime rozprávková
Autor: Simona Jurigová

Dedinka Oravský Podzámok očarí návštevníkov v zime svojou atmosférou. Keďže cestu popod hrad v tomto období využívajú najmä obyvatelia okolitých dedín, v podhradí vládne pokojná atmosféra. Pod hradom majú turisti možnosť ochutnať tradičné pivo Kastelán Original. Pivo s názvom Thurzo získalo Zlatú korunku hneď vo svojej prvej súťaži. Pre zberateľov mincí je pod Oravským hradom možnosť vložiť 2 eurovú mincu, a stroj vyrazí na túto mincu panorámu hradu.

Lyžiarske možnosti sú skvelé

Slovo Orava sa v mnohých mysliach spája so slovom lyžovačka, pričom podmienky na Orave sú skvelé. V ponuky stredísk si vyberie naozaj každý, či už ide o skúseného lyžiara, alebo o niekoho, kto ešte nikdy nevyskúšal zimné športy. Pre obyvateľov Dolnej Oravy je obľúbené lyžiarske stredisko SKI PARK Kubínska hoľa, ktoré disponuje aj snowboardovým parkom. Pre tých, ktorí majú radšej pokojnú a rodinnú lyžovačku je ideálne stredisko SKI Racibor. Toto stredisko má síce len jednu lanovku, ale to ocenia najmä rodičia s deťmi, ktorí postrážia svoje ratolesti.pre tých, ktorí chcú zažiť návštevu podobnú Tatrám, ideálnou voľbou je lyžovačka v Roháčoch.

Oddych vo wellness je ideálny po dni na svahu

Pre tých, ktorí chcú vyhriať zamrznuté kosti v teplých vodách, ponúka Orava aj široké možnosti regenerácie. Medzi najčastejšie navštevované aquaparky patrí Meander park v Oraviciach, ktorý ponúka svojim návštevníkom termálne bazény. Ďalšou možnosťou je AquaRelax v Dolnom Kubíne. Okrem masážneho bazénu môžu návštevníci zažiť aj tobogány, vírivku či bazén pre deti.

Romantické jazdenie na koňoch

Pre mnohých milovníkov koní je vychádzka po zasnežených kopcoch dokonalou predstavou zimnej idylky. Orava ponúka mnoho možností na jazdenie na koňoch v prírode, pričom pohľad z kopcov na zasnežené doliny je priam rozprávkový. Milovníci týchto štvornohých krásavcov si môžu vychutnať pohľad z chrbta napríklad v dedinách ako Dlhá nad Oravou, Zuberec či Námestovo.

Orava ponúka veľa možností, ako využiť čas. orava - k     - Čarovná Orava je v zime rozprávková
Autor: Simona Jurigová

Kategórie:

Podobné články

mmnt.sk
Close Cookmode