zdielať

TOP miesta na svete pre dobrý život!

TOP miesta na svete pre dobrý život! - shutterstock 485404870 - TOP miesta na svete pre dobrý život!
Staré mesto v Štokholme je nádherné. Zdroj: shutterstock

Na svete sú miesta, kde sa necítite práve najlepšie a potom sú tie, kde by ste pokojne strávili celý život. Hoci by ste ho celý mali prežiť napríklad aj v stane.

Wellness miesta pre dobrý život

S vedomím, že pod priemyselným komínom a v uličkách obchodných centier sa pohoda, zdravie aj dobrá energia nájsť nedajú, stále viac ľudí túži po dobrom mieste na život. Aspoň na pár dní v roku, v rámci dovolenky dobiť nielen baterky, ale aj životnú energiu. Čerstvé džúsy, zdravé jedlá, slnko, voda more a všetky tie príjemnostíi ktoré si spájame s wellness rozmaznávaním. Choďte na výlet.

Bali

TOP miesta na svete pre dobrý život! - shutterstock 500956507 - TOP miesta na svete pre dobrý život!

Miesto, ktoré aj ľuďom, ktorí si myslia, že zažili už všetko, núka priestor na nové zážitky. Medzi ryžovými políčkami a eco rezortmi dokážete nájsť samých seba. Mnoho pamiatok je tu prepojených s duchovnom, ale zabudnite, že po dvadsiatich hodinách letu zo Slovenska zažijete plážovú dovolenku ako na Makarskej riviére. Ostrov je vysadený na súkromné rezorty a pláže, kde nájdete hlavne pokoj, aj keď je tu dosť hustých zábavných centier. Na druhej strane, ak chcete zažiť zdravú stravu, plnú chuť exotického ovocia, ktorého smutnú napodobeninu nachádzame na pultoch obchodov, oplatí sa zavítať. Skôr ako okuliare na plávanie využijete surfovaciu dosku a môžete sa tu nasýtiť asi všetkými možnými druhmi jogy na svete.

Dánsko

TOP miesta na svete pre dobrý život! - shutterstock 323256236 - TOP miesta na svete pre dobrý život!

Trochu tu fúka, trochu tu mráz ide pod nechty, ale napriek tomu sú tu ľudia šťastní a usmiati. Vlastne podľa svetových rebríčkov tu žijú tí najšťastnejší ľudia na planéte. To už stojí za to, aby ste si sem spravili výlet nadýchli sa pocitu, aké je to byť v najšťastnejšej krajine na svete. Možno niečo pochytili zo skutočného života domácich, pretože osobný príklad dobrého života je vždy viac, ako sa dá prečítať v knihách. Okrem toho je tu všade prítomné hygge, o ktorom sa dnes všade píše, hovorí, ale skutočne sa dá zažiť iba v jeho dánskej kolíske.

 

TOP miesta na svete pre dobrý život! - shutterstock 650463442 - TOP miesta na svete pre dobrý život!

Švédsko

TOP miesta na svete pre dobrý život! - shutterstock 436488286 e1519891936774 - TOP miesta na svete pre dobrý život!

Špeciálne ide o Štokholm. Mesto pre ľudí, ktorí fandia presvedčeniu, že nielen chlebom žije človek. Na území mesta nájdete viac ako 100 múzeí, čo je jedna z najväčších koncentrácií na svete. Mesto sa dlhodobo snaží znižovať emisie a zelená doprava tú hrá prím. Vzduch je rozhodne lepší ako v častiach sveta. Netreba zabúdať ani na záľubu Švédov v kúpeľoch a wellness centrách, ktoré poskytujú dostatok priestoru na relax a zahriatie. V meste, kde aj počas leta málokedy stúpne teplota nad 20 stupňov Celzia je to základ dobrého života.

Kalifornia

TOP miesta na svete pre dobrý život! - shutterstock 520789897 - TOP miesta na svete pre dobrý život!

Na mysli však máme špeciálne Los Angeles. Mesto anjelov je priam uspôsobené na to, aby ste tu našli svoje šťastie a nemuseli sa vydať na púť do Indie. Je to mesto s extra vysokou koncentráciou fitnes centier, kaviarní, zdravých obchodov. Môžete tu piť len šťavy, alebo jesť len živú stravu, jednoducho čokoľvek je trendom v zdravom životnom štýle, tu už funguje. Všetko je prekladané pozitívnou energiou slnka a jogou.

TOP miesta na svete pre dobrý život! - shutterstock 594457091 - TOP miesta na svete pre dobrý život!
autor: shutterstockZdroj: shutterstock
Kategórie:

Podobné články

mmnt.sk
Close Cookmode