zdielať

Grécko je domovom filmu Mamma Mia

mamma mia - ostrov gr  cko cestovanie - Grécko je domovom filmu Mamma Mia
Ostrov Skopelos je ideálnym tipom na romantickú dovolenku Pixabay

Film, ktorý vypredával kiná a do Grécka pritiahol stotisíce divákov. Mamma Mia rozšírila záujem cestovateľov o maličký ostrovček v mori. 

Legendárny film Mamma Mia pozná určite každý. Počas svojej úspešnej kariéry si získal srdcia miliónov divákov po celom svete a pesničky skupiny Abba sa hrávajú v rádiách dodnes. Film ukazuje divákom a fanúšikom tyrkysové more a krásne biele domčeky. Zamysleli ste sa niekedy nad tým, kde sa natáčal tento príbeh?

mamma mia - skopelos cestovanie gr  cko ostrov - Grécko je domovom filmu Mamma Mia
autor: Pixabay.comAž 50% ostrova Skopelos tvoria píniové lesy

Mnoho ľudí si myslí, že ide o jeden z najkrajších gréckych ostrovov Santorini. Málokto však pozná pravdu, že film je natočený na malinkom ostrove Skolepos. Zaujímavosťou je, že pôvodne sa mal film natáčať na ostrove Symi, ktorý leží ešte bližšie k Turecku.

mamma mia - skopelos ostrov gr  cko - Grécko je domovom filmu Mamma Mia
autor: Pixabay.comPohodová atmosféra láka najmä rodiny s deťmi a zamilované páry

Ostrov Skopelos patrí do súostrovia Severné Sporady. Medzi ďalšie zaujímavosti patrí, že kvôli hornatému povrchu sa na ostrov nedá dopraviť letecky, ale len loďou zo Skiathosu. Šťastlivci pravdepodobne uvidia po ceste na tento ostrov voľne žijúce delfíny.

mamma mia - skopelos gr  cko ostrov cestovanie - Grécko je domovom filmu Mamma Mia
autor: pixabay.comNa ostrov Skopelos sa dostanete len loďkou

Príroda tohto ostrova ponúka aj iné zvieratá ako je napríklad tuleň Monachus monachus. Turistov očaria aj biele domčeky s pestrofarebnými kvetmi, ktoré sú ideálnym miestom na romantickú prechádzku. Keďže na ostrove sa nenachádzajú väčšie letoviská, tento ostrov vyhľadávajú v súčasnosti najmä rodiny s malými deťmi či zamilované páry, ktoré cestujú na svadobnú cestu. Na tomto ostrove teda nenájdete partie mladých ľudí, ktorí cestujú za zábavou.

Ostrov Skopelos sa stal vysnívanou dovolenkou pre mnohých turistov

Vďaka obrovskej sláve sa stal z hlavného miesta natáčania veľký cestovateľský hit. Turisti, ktorí hľadali oddych a pokoj ako vo filme zostali sklamaní. Niektorí sú prekvapení z preplnených pláží, iní zase z kaplnky Aghios Ioannis.

mamma mia - kaplnka stredozemie skopelos - Grécko je domovom filmu Mamma Mia
autor: Pixabay.comNa pobreží ostrova sa nachádza viac ako 300 kaplniek

Keďže ostrov sa stal obľúbeným letoviskom, ako to už býva aj ceny išli hore, najmä v období premiéry filmu v kinách. Zdvihli sa aj ceny potravín, dokonca až o polovicu, čo sa nepáčilo domácim obyvateľom. Zároveň stúpli aj ceny nehnuteľností. Domáci síce spomínajú na časy nakrúcania s láskou, celková situácia na ostrove ich však nepotešila.

Film Mamma Mia získla v rôzne ocenenia vrátane titulu najlepší film roka 2009 (Golden Globes). Herečka Meryl Streep získala tiež ocenenie najlepšia herečka v komédii alebo muzikáli. Polskie Nagrody Filmowe tiež označili tento film za najlepší film roku 2009. Kvôli úspechu sa Mamma Mia dočkala v  roku 2018 aj pokračovania s názvom Mamma Mia! Here we go again, ktorá sa rovnako tešila obľube.

Kategórie:

Podobné články

mmnt.sk
Close Cookmode