zdielať

Buď sama sebou – buď BOHO!

Buď sama sebou – buď BOHO! - shutterstock 500948095 - Buď sama sebou – buď BOHO!
Zdroj: shutterstock.com

 

Koľkokrát si chcela ukázať svoju ženskosť inak, než cez výstrih v dekolte. Koľko krát si túžila prejaviť svoju krehkosť inak, než vysokými ihličkami na drahých lodičkách. Dať von tú divožienku, ktorá túži, cíti, miluje a je milovaná. Indiánku, ktorá sa vie biť za svoje sny a priania. Predrať svoju krehkú dušu cez všetky tie nadiktované módne línie. Chcela si len byť svoja, popri všetkých „dokonalých“ ženách na mólach, či uliciach. Ak si sa v týchto riadkoch našla, máme pre teba vykúpenie. Slobodu.

Ak sa do ženských skríň primieša trocha retra, štipka hippie, niečo z indiánky a kvapka z country,  vznikne (ne)známy BOHO štýl, ktorý v tebe prebudí ženskosť, prirodzenosť a jedinečnosť. Nie je jasne definovaný, nikto nad nami nediktuje, ako má takýto štýl vyzerať. Jediná jeho charakteristika je, že v ženách prebúdza bohyňu, vílu a vďaka tomu sa cítia slobodne. Nič neriešiť, iba žiť. A BOHO štýl sa žije sám.

Buď sama sebou – buď BOHO! - shutterstock 471945857 - Buď sama sebou – buď BOHO!
Zdroj: shutterstock.com

„BoHo“ je skratka pre „bohémskeho bezdomovca“ (bohemian homeless). BOHO štýl čerpá z rôznych bohémskych a hippie vplyvov. Začal sa objavovať okolo roku 2005 v rôznych podobách najmä u známych osobností ako napríklad Kate Moss, Mary-Kate Olsen alebo Sienny Miller. Ak sa pozrieme späť do ďalekej minulosti, BOHO sa objavoval už okolo roku 1850 v Predrafaelitskom bratstve (známe ako Pre-Raphaelité brotherhood). Bola to skupina maliarov, básnikov a kritikov, ktorí tento bohémsky štýl života uznávali. Mnoho BOHO prvkov sa stalo populárnych aj v 60. rokoch minulého storočia, prevažne vyznávaný „deťmi kvetov“.

Zavrite oči. Vráťte sa do svojho detstva, keď bolo všetko jednoduché, úprimné a prosté. Pretransformujte tento pocit do svojho oblečenia a na vašom tele vznikne originálne poskladané dielo BOHO štýlu. Alebo si predstavte seba ako divožienku, v krajine posiatej kvetmi. Všade je plno farieb, sviežeho vzduchu a vy túžite bosá behať po orosenej tráve. V BOHO štýle môžete byť čím chcete, ide len o vaše vnútorné pocity, ktoré dajú výsledný efekt vášmu oblečeniu. Náramky, prívesky, farebné šály, šatky, čelenky. Pletený svetríky, vesty, kovbojské čižmy, či kardigány alebo strapce, koráliky a rôzne výšivky. Dovolené je všetko.
Pár tipov:
Okuliare
– stavte na kombináciu zlatého rámu s čiernymi detailmi
Klobúky – čím väčší, tým lepší. Vyskúšajte slamený klobúk, z ktorého vám budú vykúkať strapaté pramienky vlasov. Alebo klobúk so širokou krempou, ktorý pôsobí veľmi elegantne.
EKO tašky – BOHo štýl je inšpirovaný prírodou, a tak aj jeho fanúšikovia obľubujú prevažne veci z prírodného materiálu. EKO taška, sobota ráno, trh s čerstvým ovocím a zeleninou a vy – ideálne spojenie.
Koráliky – náramky, koráliky, náhrdelníky- čím viac, tým lepšie. Nezáleží na akej časti vášho tela. Môžete hravo kombinovať rôzne farby na členkoch, či na zápästiach.
Nebojte sa do svojho šatníka pridať romantické sukne, šaty, či vyťahané svetre. V tomto štýle nezáleží na vašej (ne)dokonalej postave, veľkým ušiam, či krivej chrbtici. Je to jedno – vy ste krásna taká, aká ste.

Kategórie:

Podobné články

mmnt.sk
Close Cookmode