zdielať

Magický zámok Schlosshof má pred Vianocami rozprávkovú atmosféru

Magický zámok Schlosshof má pred Vianocami rozprávkovú atmosféru - zamok schlosshof - Magický zámok Schlosshof má pred Vianocami rozprávkovú atmosféru

Vianoce sa blížia a väčšina z nás už len rozmýšľa, ako sa ešte naladí na vianočnú atmosféru. Ideálnym miestom na načerpanie predvianočnej atmosféry je rakúsky zámok Schlosshof. 

Barokový zámok Schlosshof je pre väčšinu Bratislavčanov jedno z obľúbených miesť na výlet. Leží v Rakúsku na Moravskom poli. Obyvateľom Devínskej Novej Vsi stačí prejsť cez Cyklomost slobody známy aj pod názvom Cyklomost Chucka Norrisa a vstúpia do tohto magického zámku. Toto vidiecke sídlo princa Eugena očarí návštevníkom svojou atmosférou, veľkolepými barokovými záhradami a idylickým veľkostatkom.

Vianočná atmosféra je priam rozprávková

Atmosféra na zámku pred Vianocami je priam rozprávková. Vianočné trhy sa konajú päť víkendov pred Vianocami v čase od 10. hodiny do 19. hodiny. Cena vstupného pre dospelú osobu je 6 eur, a pre deti od 6 do 18 rokov sú to 3 eurá. Na zámku sa pravidelne konajú aj prehliadky v slovenskom jazyku o 11.30 hodine a 13.30 hodine.

Magický zámok Schlosshof má pred Vianocami rozprávkovú atmosféru - vianoce trhy - Magický zámok Schlosshof má pred Vianocami rozprávkovú atmosféru
Zdroj: pixabay.com

Na vianočných trhoch môžu hostia zakúpiť krásne darčeky pre svojich najbližších či unikátne ozdoby domácnosti. Hostia sa prechádzajú zámkom a jeho jednotlivými miestnosťami. Predajcovia tam predávajú nádherné šály či ručne vyrábané mydielka.

Okrem mnohých darčekov či ručne vyrábaných výrobkov môžu návštevníci ochutnať gastronómiu tohto zámku. Na vianočných trhoch je široká ponuka vianočných ovocných punčov rôznych príchutí. Tí, ktorí milujú cigánsku si tiež prídu na svoje. Typickou pochúťkou, ktorú vyhľadávajú hostia sú zemiaky otočené na špajdli a jabĺčka v karameli. Skvelou delikatesou tohto zámku je aj vianočné pečivo a koláčiky.

Milovníci zvierat môžu vojsť do stajne plnej nádherných koní, či pohladkať ovečky a iné zvieratká. Z tejto atrakcie sa tešia najmä najmenší návštevníci vianočných trhov. Ratolesti sa môžu vyblázniť aj na detských kolotočoch.

Vianočná óda pre uši

Milovníci klasickej hudby si môžu zaplatiť vianočný koncert. V jednej z koncertných sál predvádzajú umelci na rôznych hudobných nástrojoch svoje umenie. Počas koncertov odznejú tie najkrajšie sviatočné skladby, ktoré prinesú mnohým návštevníkom zimomriavky.

Miesto pre rozprávkovú svadbu

Pre tých, ktorí plánujú svadbu máme skvelú správu. Zámok schlosshof ponúka možnosť civilného aj cirkevného sobáša. Svadobná hostina sa môže konať až na štyroch miestach. Prvé z nich je Slávnostná sála v zámku s maximálne 100 miestami na sedenie. Druhá možnosť je miestnosť Oranžéria s maximálne 140 miestami. Pre väčšie svadby je ideálna baroková stajňa až so 180 miestami a historická jazdiareň so 700 miestami. Tak čo budúce nevesty, znie to dokonale že?

Kategórie:

Podobné články

mmnt.sk
Close Cookmode